Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★½

  • Saw X

    ★★★★

  • Pet Sematary: Bloodlines

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★½

  • The Nun II

    ★★½

  • Cobweb

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★½

  • Extraction 2

    ★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Fast X

    ★★★½

  • The Covenant

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • 65

    ★★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Stuck

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Sisu

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Huesera: The Bone Woman

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • The Northman

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Piggy

  • Resurrection

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Horror Noire

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Dug Days

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½