Sort by

Reserved Seating has logged 187 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wizards of the Lost Kingdom II

Wizards of the Lost Kingdom II

1989
×
Read the review Edit this entry  
31
Wizards of the Lost Kingdom

Wizards of the Lost Kingdom

1985
×
Read the review Edit this entry  
29
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Toy

The Christmas Toy

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Go

Go

1999
×
Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
Edit this entry  
21
Funny Cow

Funny Cow

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creature Companion

Creature Companion

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Optimism

Optimism

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Remembered Film

The Remembered Film

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Black 14

The Black 14

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life of Esteban

The Life of Esteban

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Rebirth Is Necessary

Rebirth Is Necessary

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emergency

Emergency

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Edgecombe

Edgecombe

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry