Sort by

Reserved Seating has logged 199 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pluto's Sweater

Pluto's Sweater

1949
×
Edit this entry  
02
Winter Storage

Winter Storage

1949
×
Edit this entry  
02
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
02
Claymation Christmas Celebration

Claymation Christmas Celebration

1987
×
Read prior review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Comradeship

Comradeship

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daddio

Daddio

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fun Factory

Fun Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nighty Night

Nighty Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aziza

Aziza

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Plunge

The Plunge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guy Proposes To His Girlfriend On A Mountain

Guy Proposes To His Girlfriend On A Mountain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Libre

Libre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry