• Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • House of Gucci

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Old

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Things Heard & Seen

  • Nobody

    ★★★

  • A Stand Worthy of Men

  • Wonder Woman 1984

  • Run

  • I Care a Lot

  • Follow Me

  • The Hunt

    ★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

  • Charlie's Angels

  • Midway

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • Haunt

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • The Blue Elephant Part 2

  • Vivarium

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

  • Dreamland

    ★★★

  • Us

  • Long Shot

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mirage

  • Bird Box

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

  • Mothers' Instinct

  • A Simple Favor

  • Diamond Dust

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Meg

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Adrift

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Searching

  • The Commuter

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok