Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Term Life

Term Life

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Just Married

Just Married

2003
×
★½
Edit this entry  
03
Bully

Bully

2017
×
Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Love Over Distance

Love Over Distance

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Cool Kids Don't Cry

Cool Kids Don't Cry

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Edit this entry  
19
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Regret!

Regret!

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Weiner

Weiner

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Fatman

Fatman

2020
×
Edit this entry  
28
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Nina Satana

Nina Satana

2011
×
★½
Edit this entry  
23
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
17
Critique of Separation

Critique of Separation

1961
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kat and the Band

Kat and the Band

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Ten Canoes

Ten Canoes

2006
×
★★½
Edit this entry  
12
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
Edit this entry  
10
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Buladó

Buladó

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★
Edit this entry  
19
Furious

Furious

2011
×
Edit this entry  
18
Antonie en Merlijn: 10 years later

Antonie en Merlijn: 10 years later

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Antonie Kamerling: De dood van een vage prins

Antonie Kamerling: De dood van een vage prins

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry