• About Time

    ★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • If I Stay

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Wild

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Amy

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★