• The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Age of Innocence

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Breathe

    ★★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Andrei Rublev

    ★★★★½

  • Autumn Sonata

    ★★★★½

  • Three Colors: Red

    ★★★★½

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★½

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½