• Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Waking Life

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Kramer vs. Kramer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★★

  • All That Heaven Allows

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The White Princess

    ★★★★

  • The Great Beauty

    ★★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★

  • La Jetée

    ★★★★