zoe has logged 421 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Deep House

The Deep House

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Hater

The Hater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finch

Finch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Girl and A Guy

A Girl and A Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
In for a Murder

In for a Murder

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Firewall

Firewall

2006
×
Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
½
Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
½
Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read prior review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Edit this entry