Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
09
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Three Musketeers: D'Artagnan

The Three Musketeers: D'Artagnan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
19
Leo

Leo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
The Puppet

The Puppet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
Edit this entry  
01
Ring

Ring

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Asuran

Asuran

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jailer

Jailer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
31
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry