Sort by

pvt. tristan bongo has logged 217 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Senna

Senna

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oedipus Rex

Oedipus Rex

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Washerwomen on the River

Washerwomen on the River

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John L – Black Midi

John L – Black Midi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
black midi Live At Pitchfork Festival 2021

black midi Live At Pitchfork Festival 2021

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Don't Hate Las Vegas Anymore

I Don't Hate Las Vegas Anymore

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John L – Black Midi

John L – Black Midi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
DRIB

DRIB

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Moustache

The Moustache

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Smart Pipe

Smart Pipe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bait

Bait

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lord Shango

Lord Shango

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry