Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
08
Towelhead

Towelhead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of Martial Arts

Guardians of Martial Arts

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sour Grapes

Sour Grapes

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Machete

Machete

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mosquita y Mari

Mosquita y Mari

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Osuofia in London 2

Osuofia in London 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Osuofia in London

Osuofia in London

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thanksgiving Prayer

Thanksgiving Prayer

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Border

The Border

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Mudhide Maverick

Mudhide Maverick

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry