• The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • After Yang

  • Shark Beach with Chris Hemsworth

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Shore

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tove

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Parting Gift

  • Artemis Fowl

    ½

  • What's In The Box?

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Trolls World Tour

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Frozen II

    ★★★

  • Arctic Dogs

    ½

  • Paris 9/19

  • Battle at Big Rock

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Float

  • Hair Love

  • Place

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★