Revan has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Catsing Call

Catsing Call

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Did Darwin Kill God?

Did Darwin Kill God?

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tempest

The Tempest

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Poverty, Inc.

Poverty, Inc.

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Winter's Tale

The Winter's Tale

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry