Sort by

Brooks has logged 1,010 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Education

Education

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
18
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Come Away

Come Away

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry