Sort by

Brooks has logged 97 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Signal

The Signal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Damsel

Damsel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Locke

Locke

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry