Sort by

Ryan Conway has logged 411 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumble

Rumble

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
National Champions

National Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
An Intrusion

An Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Repeat

Repeat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
For the Love of Money

For the Love of Money

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry