• Smash and Grab

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mortal Engines

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ibiza

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Wild Wild Country

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Russia's War on Women

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Russell Howard: Recalibrate

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Jack Whitehall: At Large

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Dark States

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

    ★½

  • War Machine

    ★★★