Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry