Sort by

Marian has logged 32 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl in the Photographs

The Girl in the Photographs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jean of the Joneses

Jean of the Joneses

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Comet

Comet

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Forest

The Forest

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Abattoir

Abattoir

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★½
Read the review Edit this entry