Kait has logged 18 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry