• The Batman

    ★★★★★

  • Warsha

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★½

  • Bye Bye

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Full Time

    ★★★★★

  • Hard Shell Soft Shell

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

  • King David

    ★★★★★

  • Titane

  • Moneyboys

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • A Story of One's Own

  • Moxie

    ★★★★

  • Memory Box

    ★★★

  • Behind Her Eyes

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Boys in the Band

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★½

  • The Swarm

    ★★★★½

  • Tenet

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Wife of a Spy

    ★★★★★

  • The Half of It

  • Normal People

  • Waiting

  • Unorthodox

  • The Claudia Kishi Club

  • How to Be a Good Wife

  • The Long Goodbye

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

  • Cuties

    ★★★★

  • Lovers

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • In the Dusk

    ★★★

  • Unbelievable

  • Two of Us

  • First Cow

    ★★★

  • Marriage Story

  • Symbiosis

  • Midsommar

    ★★★★½

  • And Then the Bear

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

  • An Easy Girl

    ★★★½

  • Old Friends

  • Circus of Books

    ★★

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★

  • 37 Seconds

  • The Princess Switch