• The Last Movie Stars

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • The Bitch Who Stole Christmas

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Kelly Clarkson Presents: When Christmas Comes Around

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Controlling Britney Spears

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½