Sort by

ivana has logged 26 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Edit this entry  
24
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry