Sort by

brooke has logged 115 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Chris Fleming: Showpig

Chris Fleming: Showpig

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry