Reyzando has logged 206 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beat That My Heart Skipped

The Beat That My Heart Skipped

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cemara's Family

Cemara's Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Exploding Girl

The Exploding Girl

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fiction.

Fiction.

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suzzanna: Buried Alive

Suzzanna: Buried Alive

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Man Called Ahok

A Man Called Ahok

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry