• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★

  • Titanic

    ★★★½

  • Street Kings

    ★★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★

  • Waterworld

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Brave

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★