Reza has logged 545 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raid

Raid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Train from Madrid

The Last Train from Madrid

1937
×
★★
Edit this entry  
28
Don't Bet on Women

Don't Bet on Women

1931
×
★½
Edit this entry  
28
Thank Your Lucky Stars

Thank Your Lucky Stars

1943
×
★★½
Edit this entry  
28
Simmba

Simmba

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Vagabond King

The Vagabond King

1930
×
★★★
Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charge of the Lancers

Charge of the Lancers

1954
×
Read the review Edit this entry  
25
Raton Pass

Raton Pass

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Badhaai Ho

Badhaai Ho

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Always in My Heart

Always in My Heart

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Lear

King Lear

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Only When I Laugh

Only When I Laugh

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Front Page Story

Front Page Story

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kedarnath

Kedarnath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Passage

The Passage

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mongol: The Rise of Genghis Khan

Mongol: The Rise of Genghis Khan

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apple Tree Yard

Apple Tree Yard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pinky Memsaab

Pinky Memsaab

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Making of a Lady

The Making of a Lady

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Every Day

Every Day

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Shubh Mangal Saavdhan

Shubh Mangal Saavdhan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dinner

The Dinner

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Innocent Bystanders

Innocent Bystanders

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Remember Mama

I Remember Mama

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry