• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★

  • Divine Love

    ★★★

  • My Masterpiece

    ★★★½

  • Game Night

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • The Putin Interviews

    ★★★★

  • LA 92

    ★★★★★

  • The Young Karl Marx

    ★★★

  • Gold

    ★★½

  • Wild Tales

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Amour

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Horrible Bosses

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★

  • The Lives of Others

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • Yi Yi

    ★★½

  • A Dog's Will

    ★★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★

  • Mr. Destiny

    ★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • Angel Heart

    ★★★★½

  • Come and See

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Network

    ★★★½

  • The French Connection

    ★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★