Sort by

Ryan has logged 48 entries for films during May 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raze

Raze

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Snow Angels

Snow Angels

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Her: Love in the Modern Age

Her: Love in the Modern Age

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Special ID

Special ID

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red State

Red State

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Peluca

Peluca

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tropic Thunder: Rain of Madness

Tropic Thunder: Rain of Madness

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrooms

Shrooms

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paprika

Paprika

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry