Sort by
  • Do Revenge

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Purple Hearts

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★½

  • Single All the Way

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jolt

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Work It

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Night Clerk

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★