• Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Here Comes Hell

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Her Blue Sky

    ★★★★½

  • The Shed

    ★★★

  • Code 8

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Amigo

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Moneychanger

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Gundala

    ★★★★

  • Saaho

    ★★★½

  • Bombay Rose

    ★★★

  • Rabid

  • Spiral

    ★★★★½

  • Death of a Vlogger

    ★★★★½

  • To Your Last Death

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Human Lost

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Away

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Rim of the World

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½