Rafael has logged 51 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Square

All Square

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Profile

Profile

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wildling

Wildling

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Brothers' Nest

Brothers' Nest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bent

Bent

2018
×
Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Operation Odessa

Operation Odessa

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry