cristiana has logged 287 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
29
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
Edit this entry  
27
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
Edit this entry  
21
Hercules

Hercules

1997
×
Edit this entry  
20
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
½
Edit this entry  
09
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry