• The Conjuring 2

    ★★★

  • The Girl Without Hands

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★

  • Magenta

  • The Cop Cam

  • Réveil Botanique

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Lemonade

    ★★★★½

  • The Maiden

    ★★★

  • Holidays

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Before I Wake

    ★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★

  • Teenage Cocktail

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • Bad Seeds

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Let it Be

    ★★★½

  • Before the Streets

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Zoolander 2

    ★½

  • Holy Hell

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • 31

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Eyes of My Mother

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★½

  • Les pharaons de l'Egypte moderne

  • Daddy's Home

  • The Hateful Eight

  • Creed

    ★★★½

  • Joanne & Jacob

    ★★★½

  • My Scientology Movie

  • My Internship in Canada

    ★★½

  • My Last Film

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★½

  • Blush

    ★★★

  • Mr. Right

    ★★★

  • The Devil's Candy

    ★★★½

  • The Visit

    ★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • A Bigger Splash

    ★★

  • American Ultra

  • Sinister 2

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • The Gift

    ★★

  • Pixels

  • The Lobster

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

  • Ant-Man

  • Absolutely Anything

    ★½

  • The Smiling Man

    ★★

  • The Imp of the Perverse

    ★★

  • Band of Robbers

    ★★½

  • Jurassic World

  • Love

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Amy

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Emelie

    ★★

  • Man Up

    ★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Rocks that Bleed

  • The DUFF

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Victoria

    ★★★★

  • The Lazarus Effect