RSS feed for rhiannon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamlet

Hamlet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★
Edit this entry  
20
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Edit this entry  
19
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tangerine

Tangerine

2015
×
Edit this entry  
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Producers

The Producers

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★½
Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Party Monster: The Shockumentary

Party Monster: The Shockumentary

1998
×
Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
14
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Billy Elliot the Musical Live

Billy Elliot the Musical Live

×
★★★★★
Read the review Edit this entry