Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2012

2012

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry