Rhianna has logged 246 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Royal Night Out

A Royal Night Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unexpected

Unexpected

2015
×
★★
Edit this entry  
13
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster

Monster

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
08
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry