Rhianna has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry