Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Somewhere in Queens

Somewhere in Queens

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amy Schumer: Emergency Contact

Amy Schumer: Emergency Contact

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Flash

The Flash

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Egghead & Twinkie

Egghead & Twinkie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lonely Castle in the Mirror

Lonely Castle in the Mirror

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Visitor from the Future

The Visitor from the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry