ribcage has logged 642 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Makuko

Makuko

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Period

Little Miss Period

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Infinite Foundation

Infinite Foundation

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Forgiven Children

Forgiven Children

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dancing Mary

Dancing Mary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Eega

Eega

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don 2

Don 2

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★½
Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diplomatic Courier

Diplomatic Courier

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Don

Don

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don

Don

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sholay

Sholay

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy New Year

Happy New Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Magician

The Great Magician

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas with Dennis

Christmas with Dennis

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Line Walker

Line Walker

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ozu & Noda

Ozu & Noda

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Accident

Accident

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
My Little Pony: A Very Minty Christmas

My Little Pony: A Very Minty Christmas

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Munekata Sisters

The Munekata Sisters

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Search of Ozu

In Search of Ozu

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Elf Pets: Santa's Reindeer Rescue

Elf Pets: Santa's Reindeer Rescue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Days of Youth

Days of Youth

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo-Ga

Tokyo-Ga

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry