• Bem Bom

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Green Book

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • The Captain

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Lover for a Day

    ★★

  • Okja

    ★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Silence

    ★★★

  • Inferno

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Room

    ★★★