• Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Fake Famous

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

    ½

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Hunger Ward

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • 537 Votes

    ★★★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★