Sort by

Ricardo has logged 180 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
W.

W.

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry