Sort by

Ricardo has logged 26 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry