• BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Project Power

    ★★

  • Work It

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Hillary

    ½

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Code 8

    ★★

  • Undone

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★★

  • 1BR

    ★★½

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Point Blank

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Tales of the City

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★