Rich has logged 134 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tales of the City

Tales of the City

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★
Edit this entry