• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

  • Loki

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wrath of Man

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

  • President

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • The Father

  • Feels Good Man

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

  • Kajillionaire

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The Two Popes

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home