• Avicii: True Stories

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • Bastille Day

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Spectre

  • Crimson Peak

  • The Intern

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • The Danish Girl

    ★★★

  • Black Mass

  • Suffragette

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Furious 7

  • Insurgent

  • The Circle

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • The Wizard's Daughter

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

  • Fury

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★★

  • The Boy with the Golden Pants

  • The Maze Runner

  • Wild

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Maleficent

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

  • 300: Rise of an Empire

  • RoboCop

    ★★★

  • The Monuments Men

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Ender's Game

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Book Thief

  • Waltz for Monica

    ★★★½

  • Rush

    ★★★★

  • The Wolverine

  • The Lone Ranger

    ★★★

  • The Internship

    ★★★

  • Monsters University

  • The Purge

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Fast & Furious 6

  • Oblivion

    ★★★★

  • Iron Maiden: The History Of Iron Maiden - Part 3

  • This Is 40

  • Metal Brothers

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Skyfall

  • Looper

  • Hotel Transylvania