Sort by

Richard has logged 30 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Prehistoric Beast

Prehistoric Beast

1985
×
Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Batman

Batman

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry